Jihočeská amatérská liga
přihlásit registrovat

Cyklistická sezóna na jihu Čech vyvrcholí v září

26. 8. 2019

Seriál Jihočeské amatérské ligy se pomalu ale jistě blíží do svého závěru. Přesto ještě není o ničem rozhodnuto. Vždyť dva největší podniky sezóny nás teprve čekají.

Již o víkendu na přelomu srpna a září vyzvou nejen členy JAL náročné tratě na silnicích vojenského prostoru kolem Boletic. Letos premiérově je tento závod rozdělen do dvou etap. Na nedostatek výškových metrů si rozhodně nikdo stěžovat nemůže. Pořadatelé, jak je jejich dobrým zvykem, přistupují k organizaci svědomitě.
Ředitel závodu, Robert Ploner, vyzdvihuje především na atraktivní lokalitu: “Tour de Boletice vás zavede do míst, které lákají nejen svou přírodní krásou, ale také do míst, která byla velmi dlouhou dobu veřejnosti zcela nepřístupná. V sobotu 31. 8. na všechny závodníky čeká trať v celkové délce 37 km s úctyhodným převýšením 735 m. Etapa bude končit cca 100 metrů pod vrcholem hory Špičák, která se vypíná až do výše 1221 m a odkud je úžasný výhled do šumavské krajiny.
Nedělní etapa 1. 9. je zcela identická s trasou 1. ročníku boletického závodu, která Vás opět zavede do nádherných míst VÚ Boletice. Nedělní trasa závodu je dlouhá 75 km a nabídne převýšení 1173 metrů.

O dva týdny později se centrum veškerého dění přesune z drsné Šumavy o pár set výškových metrů níže k Temelínu. I zde je pro amatérské cyklisty přichystán program na celý víkend. V propozicích se mimo jiné dočtete, že závod je také pořádán jako Akademické mistrovství ČR.
V sobotu 14. 9. se vám naskytne možnost prověřit své časovkářské schopnosti na technické rovinaté trati. Neděle je pak vyhrazena pro silniční závody. Přichystáno bude hned několik variant, aby si dokázal vybrat opravdu každý. Na té nejtěžší z nich bude potřeba zdolat rovných 100 km.
I v Temelíně se dbá na poctivý pořadatelský přístup. Takže zde nezůstanete ochuzeni o atmosféru závodění na zcela uzavřených tratích, stejně jako na těch největších závodech. “Také se snažíme, aby si od nás každý něco odnesl a odjížděl spokojený. Prvořadý je samozřejmě ten zážitek z účasti na kvalitně zabezpečeném závodě. Dále, přesto že startovné držíme opravdu nízko, dostane každý účastník zajímavé dárky od našich partnerů. No a ti nejlepší se mohou těšit na hodnotné věcné i finanční ceny,” dodává ředitel závodu Pavel Jelínek.
Za zmínku jistě stojí fakt, že temelínské závody mají i charitativní rozměr. Ke koupi je totiž tričko s logem závodu za 250 Kč. Zisk z prodeje těchto triček se letos pořadatelé rozhodli darovat na podporu projektu Obědy pro děti.

Weby obou závodů včetně zprovozněných přihlašovacích formulářů naleznete na:
http://www.tourdeboletice.cz/
http://kcslaviapraha.cz/velka-cena

1745