Jihočeská amatérská liga
přihlásit registrovat

Nejnovější NEWSLETTER TDB je na světě. Přečtěte si novinky a informujte se o detailech připravovaného závodu.

15. 8. 2019

Přátelé cyklisté,

Dva týdny před startemTour de Boletice, dovolte posledních pár poznámek či doplnění:

Sportovní část

Pro závodníky, kteří poctivě pracovali na své cyklistické kondici, je připravena mimořádná motivace v podobě finančního ohodnocení (price money).

Pro první 4 závodníky v každé kategorii, je připravena finanční odměna a to následujícím způsobem: 1. místo – 1.000 Kč, 2. místo – 500 Kč, 3. místo – 300 Kč, 4. místo 200 Kč.

Jak na to? Podmínkou je zúčastnit se obou závodů (tzn. boj o celkové pořadí) a po součtu časů z 1 a 2 dne, se celkově umístit na 1–4 místě.

Aktuality

12. 2. 2019 Souhlasné stanovisko Ministerstva obrany a Újezdního úřadu Boletice s uspořádáním plánovaného cyklistického závodu.
25. 3. 2019 Podepsání smlouvy o podmínkách užití účelových komunikacích v majetku VLS
22. 5. 2019 Městský úřad v Českém Krumlově – Odbor dopravy a silničního hospodářství vydal rozhodnutí, které nabylo právní moci 13.6.2019, takže můžeme startovat !!!
23. 8. 2019 Proběhne úklid silnic a to především v lesních úsecích
29. – 30. 8. 2019 Proběhne značení tratě, osazení silnic dopravním značením a poslední kontrola stavu povrchu.
30. 8. 2019 Proběhne předání silnic pořadatelům, tzn. že na silnicích, kde se bude závodit, bude od pátku zastavená veškerá lesnická či vojenská činnost.

Zázemí na Olšině

a. Stejně jako v loni, bude veškeré zázemí závodu v rekreačním zařízení Olšina, kde pohodlně zaparkujete, odprezentujete se a můžete vyrazit na závod.
b. Po dojetí závodu, na Vás na všechny čeká pozdní oběd v podobě krůtího plátku s rýží a v neděli klasika v podobě Boloňských špaget.
c. Vzhledem k tomu, že se jedná o dvoudenní etapový závod, chtěl bych Vás také informovat o možnosti ubytování. Ceny v hlavní budově – hotelu, jsou příznivé a ubytování ve dvoulůžkovém pokoji stojí 620,– (cena za osobu a noc), ubytování v
třílůžkovém pokoji 580,– (cena za osobu a noc). Lze také zajistit ubytování v Chatkách, kde jedna noc přijde na 540,– (cena za osobu a noc). Všechny uvedené ceny jsou včetně snídaně v hotelu.

Bezpečnost

a. Naše akce je plnohodnotný cyklistický závod. Přesto prosíme, dbejte na svou bezpečnost, dodržujte Pravidla provozu na silnici (akce se jede na průběžně uzavřené trati) ať se všichni bezpečně vrátíme do svých domovů.
Silnice především v lesních úsecích jsou úzké, zatáčky a serpentiny nečekaně velmi prudké a ostré.
b. Povrch silnice v lesních úsecích je ve snížené kvalitě a přes maximální snahu pořadatelů o vyčištění silnice od zbytků bláta a inertního posypu, se mohou objevit místa, kde narazíte na zbytky posypu či bláta. Prosím, věnujte zvýšenou opatrnost těmto úsekům.
c. Na čele pelotonu se budou pohybovat celkem 4 motorky, z toho jedna policejní, což doufám, přispěje k maximální bezpečnosti během závodu.

My organizátoři si velmi přejeme, aby peníze vynaložené na bezpečnost, byly na konci ,, úplně vyhozené z okna´´.

Zabezpečení tratě

a. Trať závodu bude oproti zvyklostem vyznačená svislým značením. Formát značky A3, černá šipka v červené ploše, viz. foto.
b. Nebezpečné úseky budou značené svislým značením ,,POZOR NEBEZPEĆNÝ ÚSEK !!!‘‘ opět bude značení ve formátu A3, černé písmo v červené ploše, viz. foto.
c. Díry či velké nerovnosti na povrchu vozovky budou dle zvyklostí označené reflexním sprejem.

Robert Ploner

Hlavní manažer projektu TDB
Tato akce je podpořena z projektu Tour de Boletice, registrační číslo projektu KPF-01–148, Fond malých projektů
1558