Jihočeská amatérská liga
přihlásit registrovat

Přihlášky do JAL konečně elektronicky

1. 1. 2014
Se sezónou 2014 startuje i nový systém přihlašování do JAL. Hlavní motivací byla snaha změnit stávající zastaralý způsob přihlašování do JAL pomocí papírových přihlášek. Doba si žádá přechod na elektronický způsob přihlašování pomocí jednoduchého webového formuláře, kdy každý sám za sebe z domova přihlášku vyplní, jedním kliknutím odešle a ihned se jeho jméno objeví v automaticky generované startovní listině (podrobné instrukce naleznete na obvyklém místě na stránce Dokumenty pod záložkou „Přihlášky“).

Druhou motivací bylo zefektivnit tvorbu výsledkových listin jednotlivých závodů i průběžného pořadí JAL. Doposud jsem vše zpracovával poloautomaticky se zbytečně velikým podílem „ruční práce“, která s sebou nese i riziko zbytečných chyb.

Aby vše mohlo takto fungovat, je nutné, aby závodníci, kteří ještě nemají zřízený svůj osobní profil na webu JAL, si jej zřídili.

Věřím, že tato „nevýhoda“ bude přebita tím, že vznikne unikátní systém, který žádná jiná liga nemá.

Bude možné propojit osobní informace o závodníkovi, které vyplnil do přihlášky, s informacemi a fotografiemi z jeho osobního profilu a s výsledky, které dosáhl v jednotlivých závodech.

Výsledková listina už nebude jen obyčejný textový soubor. Bude možné kliknout třeba na jméno závodníka a podívat se do jeho osobního profilu, kde si třeba nahrál nějaké své fotky. Zároveň bude nově součástí osobního profilu seznam závodů, kterých se závodník zúčastnil, jakých výsledků na nich dosáhl, jak si stojí v průběžném pořadí atd.

Vše bude ještě mnohem zajímavější, až bude tento systém několik let v provozu a databáze bude zaplněna daty za několik sezón. Potom bude možné generovat zajímavé statistky jednotlivých závodníků i celých jednotlivých ročníků JAL…

Tréninkový deník na webu JAL jako bonus

Jako odměnu za vytvoření osobního profilu získá nově každý možnost založit si na našich stránkách tréninkový deník. Jedná se o jednoduchou webovou aplikaci, ke které máté přístup kdykoliv a odkudkoliv. Aktivace a také nastavení soukromí se provádí přímo v osobním profilu po kliknutí na odkaz „upravit profil“. Součástí tréninkového deníku je i stručná nápověda, kde jsou vysvětleny významy jednotlivých kolonek a ovládání.
2150